Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Květináče a truhlíky

Jak si vybrat květináč a truhlík?

Dříve než budete vybírat květináče a truhlíky, je potřeba mít dopředu promyšlené, které rostliny budete pěstovat. Zda toužíte po pěstování okrasných květin, balkónových a pokojových rostlin nebo plánujete vysadit bylinky, dřeviny či sazenice zeleniny. Dále zvažte velikost květináče nebo truhlíku. Při výběru pak myslete na to, jestli rostlinu v květináči nebo truhlíku ponecháte nebo ji budete ještě přesazovat.

Nabídka květináčů a truhlíků je v dnešní době rozmanitá, proto vybírejte podle osobního vkusu, materiálu, umístění, objemu a pochopitelně ceny.

1. Chcete rychlé řešení? Zde naleznete rychlé tipy:

2. Květináče do interiéru a exteriéru

Rychlá odpověď:

Důležitou otázkou pro správný výběr květináče je místo jeho uložení. Neméně důležité je také otázka, zda bude květina živá nebo umělá. V případě umělých květin jde víceméně o designovou záležitost, zatímco živé rostliny jsou o něco náročnější.

 

3. Jak velký květináč nebo truhlík vybrat?

Rychlá odpověď:

Nejen správnou péčí, ale také díky správně zvolenému květináči nebo truhlíku dosáhnete při pěstování rostlin optimálních výsledků. Velikost tedy objem květináče závisí na druhu pěstované rostliny, na jeho umístění a také na tom, zda má sloužit k dočasnému nebo trvalému vysazení rostliny.

 

4. Jaký je rozdíl mezi klasickými a samozavlažovacími květináči a truhlíky?

Rychlá odpověď:

Rostliny pěstované v obyčejných květináčích a truhlících je nutné pravidelně zalévat. Denní zálivka však někdy může být problém a v letních horkých dnech, kdy je potřeba zvýšit zálivku, představuje potřeba častého zalévání vaši častou účast. Řešením mohou být samozavlažovací květináče a truhlíky, které zajistí delší zásobu vody.

 

5. Z jakého materiálu vybírat?

Rychlá odpověď:

Rostliny můžete pěstovat v různých typech květináčů a truhlíků. Na výběr jsou různé materiály truhlíků a květináčů. Vybírat můžete levné plastové, odolnější keramické a porcelánové květináče, designově zaměřené nerezové, dřevěné a zinkové varianty nebo květináče z umělého ratanu.

Na nejběžnější a rovněž nejlevnější typy květináčů a truhlíků je použit plast. Jeho výhoda spočívá v nízké ceně. Nevýhodou je však nižší odolnost a životnost. Keramické a porcelánové květináče jsou cenově dostupnou variantou, která je mezi Čechy poměrně rozšířená.

Designové květináče a truhlíky můžete zakoupit také v různých barvách. Kromě klasické hnědé a černé se dají koupit různé pastelové barvy květináčů podle osobního vkusu. Dřevěné květináče zkrášlí a zútulní terasu a zahradu. Tomuto typu je však nutné dopřát potřebnou péči, aby vypadal stále vitálně.

Nerezové květináče se hodí do moderních domácností. Vyjadřují luxus a eleganci. Nutno dodat, že jejich cena se obvykle pohybuje okolo pár tisíc korun. Zinkové květináče nerezaví, skvěle vypadají a jsou ideální jak do domu, tak na zahradu. Dobře se udržují a jsou odolné. Ratanové květináče nabízí moderní vzhled a dodávají potřebnou eleganci. Umělý ratan se hodí na terasy i do domácností.

 

 

Porovnat květináče a truhlíky